Історія училища розпочинається із двох навчальних груп від Почаївського ПТУ № 21 в 1984 році. А вже в січні 1987 року було відкрито Шумський філіал того ж училища.

Як самостійний навчальний заклад училище функціонує відповідно до наказу Держагропрому УРСР від 15 грудня 1988 року № 336. На момент створення училище здійснювало підготовку по двох спеціальностях, а саме механізатори та будівельники з ліцензованим обсягом 60 осіб. В 1990 році було відкрито нову професію «Кухар, кондитер», а також збільшено ліцензований обсяг для механізаторів. Відповідно ліцензований обсяг збільшився до 120 осіб. В 2007 році відкрито ще одну професію «Перукар (перукар-модельєр), манікюрниця». На сьогодні контингент училища складає 335 учнів. Педагогічний колектив нараховує 44 чоловік.

ПТУ № 32 м. Шумськ – це державний навчальний заклад другого атестаційного рівня, що забезпечує реалізацію потреб громадян у професійно-технічній освіті.

Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 18.07.2012 № 825 «Про удосконалення механізму управління професійно-технічною освітою та фінансового забезпечення» професійно-технічному училищу № 32 м. Шумська Тернопільської області змінено найменування у ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ШУМСЬКЕ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНЕ УЧИЛИЩЕ».

ДНЗ «Шумське ПТУ» здійснює підготовку на базі базової та повної загальної середньої освіти з присвоєнням кваліфікаційного рівня «Кваліфікований робітник».

Таблиця. Загальна характеристика ДНЗ «Шумське ПТУ»

Показники діяльності Кількісні параметри
1. Загальний ліцензований обсяг навчального закладу (осіб) 180
Заявлений ліцензований обсяг освітньої послуги (осіб) 180
2. Кількість учнів, слухачів разом (осіб) 324
у т.ч. за формами навчання:
  - денна (осіб) 324
- вечірня (осіб) -
- інші (осіб) -
3. Кількість навчальних груп (одиниць) 13
4. Кількість професій за ліцензією (одиниць) 6
Кількість професій, за якими здійснюється підготовка кваліфікованих робітників (одиниць) 5
5. Загальні навчальні площі будівель (кв. м) 1825
з них:
- власні (кв. м) 1761
  - орендовані (кв. м) 64
6. Площі, які здаються навчальним закладом в оренду (кв. м.) -

Навчальна та житлово-побутова база училища розташована в комплексі, який має два навчальні корпуси, розраховані на 390 учнів. На даний час на одного учня припадає 5 кв.м. Для забезпечення навчального процесу в училищі функціонують 3 навчальні лабораторії, 13 навчальних кабінетів, навчальний полігон, маневровий майданчик для початкової їзди, 3 навчальні майстерні, їдальня, бібліотека.

В училищі створюються передумови для переходу на інноваційні технології навчання: так власними силами було створено комп’ютерний клас, який має доступ до мережі Інтернет.

Навчальний заклад має офіційний сайт, де створюється портал для доступу до навчально-методичних матеріалів з навчальних дисциплін, розроблені викладачами училища.

Для фізичного виховання учнів використовується міський стадіон і приміщення дитячої юнацької школи. Наявний інвентар і обладнання для фізичного виховання і допризивної підготовки учнів.

Матеріально-технічна база забезпечує оснащення навчальних кабінетів і лабораторій для виконання, передбачених планом, теоретичних і лабораторно-практичних занять.

На території училища розміщений гуртожиток коридорного типу на 70 місць. В приміщені проведено євромонт, встановлено санвузол, кімната гігієни. Проживання в гуртожитку безкоштовне.

Навчальні корпуси, гуртожиток мають постійне водопостачання, каналізацію, кухня обладнана електроплитами і жарочною шафою. Санітарно-технічний стан будівель задовільний.

Наявна навчально-матеріальна база, кількісний і якісний склад педагогічних працівників дозволяє успішно здійснювати навчальний процес і відповідає основним критеріям ліцензування. Навчальний план і програми з основних навчальних дисциплін забезпечують формування знань, умінь і навиків, встановлених освітньо-кваліфікаційними характеристиками.

Навчально-методичне забезпечення відповідає основним критеріям ліцензування.

Училище проводить підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Кваліфікований робітник».

Фінансування підготовки спеціалістів проводиться за державним замовленням.

Здійснюється цільовий прийом сільської молоді Тернопільської області та інших суміжних областей регіону, внаслідок чого контингент учнів на 86% складається з сільської молоді.

Підготовка робітничих професій проводиться згідно навчальних планів ліцензованих і акредитованих спеціальностей:

• • 5122 «Кухар, кондитер»
  •   7412
  • • 5141 «Перукар (перукар-модельєр), манікюрник»
  •   5131
  • • 7122 «Муляр, штукатур, маляр (будівельні роботи)»
  •   7133
  •   7141
  • • 8331 «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, водій транспортних засобів
  •   7233
  •   8332
  • • 8131 Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій транспортних засобів