Державний навчальний заклад "Шумське професійно-технічне училище"

  Історія училища розпочинається із двох навчальних груп від Почаївського ПТУ № 21 в 1984 році. А вже в січні 1987 року було відкрито Шумський філіал того ж училища.

  Як самостійний навчальний заклад училище функціонує відповідно до наказу Держагропрому УРСР від 15 грудня 1988 року № 336. На момент створення училище здійснювало підготовку по двох спеціальностях, а саме механізатори та будівельники з ліцензованим обсягом 60 осіб. В 1990 році було відкрито нову професію «Кухар, кондитер», а також збільшено ліцензований обсяг для механізаторів. Відповідно ліцензований обсяг збільшився до 120 осіб. В 2007 році відкрито ще одну професію «Перукар (перукар-модельєр), манікюрниця». На сьогодні контингент училища складає 335 учнів. Педагогічний колектив нараховує 44 чоловік.

  ПТУ № 32 м. Шумськ – це державний навчальний заклад другого атестаційного рівня, що забезпечує реалізацію потреб громадян у професійно-технічній освіті.

  Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 18.07.2012 № 825 «Про удосконалення механізму управління професійно-технічною освітою та фінансового забезпечення» професійно-технічному училищу № 32 м. Шумська Тернопільської області змінено найменування у ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ШУМСЬКЕ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНЕ УЧИЛИЩЕ».

  ДНЗ «Шумське ПТУ» здійснює підготовку на базі базової та повної загальної середньої освіти з присвоєнням кваліфікаційного рівня «Кваліфікований робітник».

 

  Таблиця. Загальна характеристика ДНЗ «Шумське ПТУ»


з/п

Показники діяльності Кількісні параметри
1 2 3
1. Загальний ліцензований обсяг навчального закладу (осіб) 180
Заявлений ліцензований обсяг освітньої послуги (осіб) 180
2. Кількість учнів, слухачів разом (осіб) 324
у т.ч. за формами навчання:  
  - денна (осіб) 324
- вечірня (осіб) -
- інші (осіб) -
3. Кількість навчальних груп (одиниць) 13
4. Кількість професій за ліцензією (одиниць) 6
Кількість професій, за якими здійснюється підготовка кваліфікованих робітників (одиниць) 5
5. Загальні навчальні площі будівель (кв. м) 1825
з них:  
- власні (кв. м) 1761
  - орендовані (кв. м) 64
6. Площі, які здаються навчальним закладом в оренду (кв. м.) -

 

  Навчальна та житлово-побутова база училища розташована в комплексі, який має два навчальні корпуси, розраховані на 390 учнів. На даний час на одного учня припадає 5 кв.м. Для забезпечення навчального процесу в училищі функціонують 3 навчальні лабораторії, 13 навчальних кабінетів, навчальний полігон, маневровий майданчик для початкової їзди, 3 навчальні майстерні, їдальня, бібліотека.

  В училищі створюються передумови для переходу на інноваційні технології навчання: так власними силами було створено комп’ютерний клас, який має доступ до мережі Інтернет.

  Навчальний заклад має офіційний сайт, де створюється портал для доступу до навчально-методичних матеріалів з навчальних дисциплін, розроблені викладачами училища.

  Для фізичного виховання учнів використовується міський стадіон і приміщення дитячої юнацької школи. Наявний інвентар і обладнання для фізичного виховання і допризивної підготовки учнів.

  Матеріально-технічна база забезпечує оснащення навчальних кабінетів і лабораторій для виконання, передбачених планом, теоретичних і лабораторно-практичних занять.

  На території училища розміщений гуртожиток коридорного типу на 70 місць. В приміщені проведено євромонт, встановлено санвузол, кімната гігієни. Проживання в гуртожитку безкоштовне.

  Навчальні корпуси, гуртожиток мають постійне водопостачання, каналізацію, кухня обладнана електроплитами і жарочною шафою. Санітарно-технічний стан будівель задовільний.

  Наявна навчально-матеріальна база, кількісний і якісний склад педагогічних працівників дозволяє успішно здійснювати навчальний процес і відповідає основним критеріям ліцензування. Навчальний план і програми з основних навчальних дисциплін забезпечують формування знань, умінь і навиків, встановлених освітньо-кваліфікаційними характеристиками.

  Навчально-методичне забезпечення відповідає основним критеріям ліцензування.

  Училище проводить підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Кваліфікований робітник».

  Фінансування підготовки спеціалістів проводиться за державним замовленням.

  Здійснюється цільовий прийом сільської молоді Тернопільської області та інших суміжних областей регіону, внаслідок чого контингент учнів на 86% складається з сільської молоді.

  Підготовка робітничих професій проводиться згідно навчальних планів ліцензованих і акредитованих спеціальностей:

 • • 5122 «Кухар, кондитер» 
 •   7412
 • • 5141 «Перукар (перукар-модельєр), манікюрник» 
 •   5131
 • • 7122 «Муляр, штукатур, маляр (будівельні роботи)»
 •   7133
 •   7141
 • • 8331 «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, водій транспортних засобів
 •   7233
 •   8332
 • • 8131 Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій транспортних засобів
 •   8322
 • • 7433 Кравець